5 Dakikada Fiyonklu İğne Oyası Yapılışını Öğrenebilirsiniz

5 Dakikada Fiyonklu İğne Oyası Yapılışı

5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde şık bir iğne oyasının yapılışını öğrenmek ister misiniz? Fiyonklu iğne yapılışı 5 dakikalık video ile anlatılmıştır.

İğne oyaları sevenlerin sayısı çok fazla. El işiyle uğraşan her bayanın ilgi alanına mutlaka girmiştir. Eskilerden hatırlarım babaannelerin ellerinden iğneler ve iplikler düşmezdi. Bu iğne ve ipliklerle başörtüleri yaparlardı. Yapmış olduğu başörtülerini ya kendileri kullanırlardı ya da eşe dosta hediye ederlerdi. Evlenecek olan gençler için de yazma ve tülbentler biriktirirlerdi. O zamanlarda biriktirilen tülbentler hala daha bir çoğumuzun çeyiz sandıklarında bulunuyor. Ayrıca da iğne ile yapılan yazma ve tülbentler hala daha kullanılıyor. Ayrıca artık babaannelerimiz dışında gençlerimiz de yapmaktadır.

Eskiden iğne oyası modeli bulmak çok zordu. Her tarafda 3 5 çeşit model yapılıyordu. İnternetin yaygınlaşmasıyla model sayısı da arttı. Şuanda yüzlerce oya modeli bulunuyor. Farklı farklı desenlerde ve motiflerde oyalar bulunmaktadır. Bu oyaların yapılışlarına ulaşmakta kolay. İğne oyası yapılışı için anlatımlı modeller ve videolar yeterince yardımcı oluyor. Bizde zaman zaman anlatımlı modelleri paylaşacağız.

Fiyonklu İğne Oyası

Şimdi paylaştığımız fiyonklu iğne oyası modeli 5 dakikalık bir video ile anlatılmıştır. Videoyu izleyerek sizde bu kadar kısa bir sürede bu tatlı oyanın nasıl yapıldığını öğrenebileceksiniz. Fiyonklu oya seven hanımlar pırpırlarla süslenen bu modeli de sevecekler. Hemen aşağıdaki videoyu açıp izlemeye başlayarak sizde bu oyanın yapımını öğrenin.

Fiyonklu İğne Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın