Ahududu örgü modeli yapılışı

Ahududu Bebek Örgü Modeli

Ahududu örgü modeli bebek yelekleri ve diğer örgülerde kullanılan bir şiş işi örgü tekniğidir. Modelin anlatımına buradan ulaşabilirsiniz.

Örgü dikkat ve sabır gerektiren bir sanattır. Atılan ilmeklerin sırasını takip etmek kolay bir iş değildir. Örgüler kış aylarını en az zararla kapatmayı sağlayan el işi sanatıdır. Son zamanlarda da eskisi gibi moda haline gelen örgü ile herşey yapılmaya başlandı. Patikten yeleğe, bereden şala bir çok yerde kullanılıyor. Hobi olarak veya satış için yapılan örgüler örgü severler tarafından Instagram hesaplarında paylaşılıyor. Bu örgüleri takip edenler örgülerde en çok kullanılan motiflerden birinin de ahududu örgü modeli olduğunu bilirler. Özellikle de bebek örgülerinde örgücü kadınlar bu tekniği kullanıyor.

Ahududu örgü modeli

Her defasında örgü örmenin bir sanat işi olduğunu söylüyoruz. Kolay bir iş olmadığını ve sabır gerektirdiğini de ekliyoruz. Bazı kadınlar varki yaptıkları örgüler ile alkışı ve tebriği hakediyorlar. Bir çok göz kamaştıran örgüler ile insanların beğenisini kazanan örgücü kadınların emeği çok. Hem el emeği hemde göz nuru diye adlandırılan örgülerde de kullanılan bazı teknikler var. Bu teknikler şiş veya tığla uygulanıyor.

Ahududu örgü modeli de bu tekniklerden sadece bir tanesi. Bebek yelekleri, atkıları ve diğer örgülerinde bu tekniği kullanan kadınlar insana dakikasında aynısını bende istiyorum dedirtiyor. Örgü takıntısı olan herkes bunu öğrenmeli.

Ahududu Örgü Modeli Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir