Ajurlu burgular örgü yelek

Ajurlu Burgular Örgü Bayan Yelek Modeli

Örülmeside zor görünmesine rağmen gayet kolay olan ajurlu burgular örgü modeliyle bayan yelekleri gibi birçok örgü yapılabilir.

Zor görünen fakat kolay olan ajurlu örgü burgular örneği 3 nolu şiş ve alize angora gold ile örülüyor. Örnek hem kalın hemde ince iple örüldüğü zaman da  güzel görünmekte. Örneğin motifleri 9 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı iki sıra çıkarılarak anlatılmıştır. İki motif için 18 ilmek bir tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 21 ilmek gerekiyor. Şişe 21 ilmek atarak örmeye başlayabilirsiniz. Anne yeleklerinde kullanılabilen ve çeyizlik yelekler yapılan bu örnek ajurlu örgülerdendir.

Ajurlu burgular örgü yelek modeli

Anneler kızlarına, kızlar ise annelerine yelek örüyorlar. Örgücü kadınların en sevdikleri işlerden birisidir yelek örmek. Eline şiş alan kadınlar örnek arayışına çıkıyorlar. Gözüne güzel görünen örgü motifleri ile yeleklerini yapmak isteyenler anlatımlı model bulmakta zorlanıyor. Burada devreye yeni hobiler sitesi girerek tüm anlatımlı modeli sunmaya devam ediyor. Zor örgülerin bile kolaylıkla yapıldığını herkese gösteren sitede dilediğiniz motifleri bulabilirsiniz.

Ajurlu Burgular Örgü Bayan Yelek Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir