Ajurlu tomurcuklar örgü yelek modeli yapılışı

Ajurlu Tomurcuklar 3D Örgü Yelek Modeli

3 boyutlu ajurlu tomurcuklar örgü örneği bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi gibi sayısız birçok örgü çeşitlerinde kullanılabilir örülmesi çok zevkli bir örnek.

3 boyutlu işler herşeyde olduğu gibi örgüler de de karşımıza çıkıyor. 3D tomurcuklu örgü örneği bayan yelekleri ve bebek battaniyesi modeli için yapılmış olan bir örnektir. Bu iki örgü dışında birçok çeşitli örgülerde kullanılabilir. Örülmesi zevkli örgülerden biri olan örnek Gönül hanım tarafından anlatılmıştır. Ajurlu tomurcuklar örgü modeli ile anne yelekleri, gelin yelekleri, çeyizlik yelekler ve çocuklara örgüler örülebilir.

Ajurlu tomurcuklar örgü yelek modeli

Yelek yapacak olanlar genellikle ajurlu örgüleri tercih ediyor. Yeleklere de ajurlu modeller yakışmıyor değil. Bu model yelekler için ve hele ki çocuk örgüleri için süper bir model.

Bu örneğin motifleri 8 ilmek ve 6 sıradan oluşuyor. Ajurlu tomurcuklar örgüsünün anlatımı 2 motif çıkarılarak gösterilmiştir. 2 motif için 16 ilmek 1 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 19 ilmek gerekli. Örgü şişine 19 ilmek atıp hazırlayarak 1. sıraya başlanabilir. Düz ilmekler ve ters ilmekler atılarak örgü modeli tamamlanıyor. Tam ilmek sayılarına ulaşmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ajurlu Tomurcuklar 3D Boyutlu Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir