Alışılmışın Tamamen Dışında Boncuklu Tığ Oyaları

Boncuklu oyalar ikiye ayrılır; boncuklu tığ oyaları ve boncuklu iğne oyaları. Biz bu yazımızda sizlerle alışılmışın çok dışında boncuklu tığ oyaları ve kullanım örneklerini paylaşacağız. Boncuk normalde oyalarda çiçek kısmında, yaprak kısamında veya dal gibi motiflerde kullanılır. Ancak özel oya motiflerinde bu boncukları çok daha farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Galerimizi inceleyerek en farklı boncuklu tığ oyası modelleri hakkında fikir edinebilir, kendi motiflerinizi kendiniz yapmak için ilham alabilirsiniz.

Boncuklu tığ oyaları, namaz örtüsü ya da mevlit örtüsü gibi sade başörtülerinde pek kullanılmaz. Onlara büyük iğne oyası motifleri gider. Bu oyalar daha çok gündelik kullanımda tercih edilen daha hareketli, daha renkli oyalardır. Ayrıca yeni gelinlerin en sevdiği cıvıl cıvıl oyalar bunlardır. Evlenecek tanıdığınız biri varsa galerimizi çok iyi inceleyin deriz. İster kendinize isterseniz sevdiğiniz birine bunlardan yapıp hediye edebilirsiniz.

blank

Sıradışı boncuklu tığ oyası modelleri için galerimizi inceleyebilirsiniz. Sonrasında yorumlarınızı bekliyoruz.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın