Anlatımlı Pıtırcık Lif Yapılışı

Bugün size pıtırcık lif yapılışını göstereceğiz. Sürekli istek alan bu lif modelinin yapımı anlatımlı olarak yenihobi.com’da.

Pıtırcık lif

Anlatımlı lif modelleri Ören Hanım’ın en çok beğenilen pıtırcık lif modeli ile devam ediyor. Görünüm olarak kare bir model olan pıtırcık lif modeli Ören hanımın söylediğine göre hergün istek alan bir modelmiş. Bu da demek oluyor ki bayanlar bu örneği çok beğenmişler. Yeni hobi takipçilerininde beğeneceğini düşündüğümüzden lif modeline burada yer vereceğiz. Yaklaşık olarak yarım saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bir lif modeli olan bu örneği çeyizlik olarak çocuklarınıza örebilirsiniz.

Pıtırcık lif örneği

Pıtırcık lif yapılışı kolay bir model olup sizi zorlamayacaktır. Kolay yöntemlerle anlatıldığından dolayı yapımı da uzun sürmemektedir. Anlatımına geçelim.

Pıtırcık Lif Modeli

Dileyenin iki dileyenin tek renk yapacağı bir modeli. 37 kutucuk üstüne yapılan boyutu ideal bir lif modelidir. Tığ olarak trabzan yaparken 5 numara tığ kullanılmıştır. Zincirleri iri atarak örgüye başlıyoruz. 80 tane kadar zincir çekerek lifi örmeye koyuluyoruz. Başına dolayıp bir defa dolayıp 2 defada çekilen trabzanlar yapacağız.

Pıtırcık Lif Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir