Ay Yıldız Oyalı Asker Uğurlama Tülbenti Yapılışı

Asker Uğurlama Tülbenti

Çocuklarını askere gönderecek olanların mutlak yapması gereken oyalardan biri olan ay yıldız oyalı asker uğurlama tülbenti yapılışı.

Operasyonların olmuş olduğu bu günlerde askere giden her Türk gencini Allah korusun. Onlar sayesinde bu ülkede rahat bir şekide yaşıyoruz.  Askerlerimiz en son Afrin’de bir destan yazarak bölge halkını teröristlerden temizledi. Hepsinden Allah razı olsun.

Gelelim şimdi konumuza. Ay yıldız oyalı tülbentler genellikle asker uğurlama tülbenti olarak kullanılırlar. Asker anneleri, eşleri veya askerin omuzlarına koyması için yapılan ay yıldız oyaları titizlikle tülbentlerin kenarlarına işlenirler. Vatani görevini yapmaya gidecek olan evlatınız varsa bu oya modelinin yapımını sizlerde öğrenin. Hatta tülbentler yaparak bir kenara koyup o günün gelmesi için de saklayabilirsiniz.

Asker Uğurlama Tülbenti Yapılışı

Tığla yacağınız ay yıldız oyalarını satın almış olduğunuz hazır tülbentlerin kenarlarına dikebilirsiniz. Tülbentin kırmızı olmasına dikkat edin. Çünkü kırmızı tülbent tercih ediliyor. Eğer satın almış olduğunuz tülbentinde üstünde ay yıldız bulunuyorsa daha güzel görünecektir.

Asker Uğurlama Tülbenti Yapılışı

Bir cevap yazın