Bana Uzak Allah'a Yakın Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Bana Uzak Allah’a Yakın Olsun Bayan Yelekleri Örgü Modeli

Bayan yeleği, anne yeleği veya gelin kız yelek örneği arayışında olan kişiler için örgü modelini anlatımı detaylı olarak bu yazıda ele alınıyor.

Bu örneğin asıl ismi burgulu baklava örgü modelidir. Bayan yelekleri için ideal bir örnek. Onun için anlatımı yelek başlama gibi yapılmıştır. Bayan yeleği, anne yeleği veya gelin kız yelek örneği arayışında olan kişiler için örneğin anlatımı detaylı olarak bu videoda ele alınıyor. Burguları kıyafetlerin üstünde şık duruyor. Şiş işi örenlerin örgülerinde sıklıkla bu burgularla karşılaşılır. Yelekler için güzel motifleri olan burgulu baklava örgü modelinin anlatımını Gönül hanım yapmıştır.

Bana Uzak Allah'a Yakın Örgü Bayan Yelek Modeli

Örneğin motifleri 21 ilmek ve 16 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 2 tane motifle gösterilmiştir. Örnek biraz uzun anlatılmıştır. 2 motif için 42 ilmek, kenar haroşası için 9 ilmek ve 2 tane ek ilmek, 1 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 54 tane ilmek gerekiyor. 54 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıra gidilir. 1 tane örmeden alınır, 10 ilmek düz örülür. Anlatımlı videoda tüm ayrıntılar ele alınmıştır. Kullanılan ip ve şiş numarası yanı sıra ilmek sayıları verilmiştir.

Bana Uzak Allah’a Yakın Olsun ( Burgulu Baklava ) Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir