Başörtü Olacak Gösterişli Boncuk Oyaları

Yenihobi.com olarak detayları ile göz kamaştıran en güzel görünen yazma kenarına yapılan boncuk oyalarını sizler için hazırladık. Çok basit olan boncuklu oya modellerini renkli yazma kenarına yada tek renk yazma kenarına yapabilirsiniz. Çok satan en yeni ve gösterişli boncuklu modelleri sizler için seçerek özenli davrandık. Hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitecek kadar basit olan boncuk oyası modellerini sizlerde yapabilirsiniz. Özel günlere yada günlük kullanıma uygun olan boncuk oyalarını kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Başörtü modeli olarak kullanacağınız harika görünen boncuk oyalarını en güzel hali ile sizlere sunuyoruz. Buyrun birlikte hem gösterişli hem basit yapılan boncuk oyası modellerine göz atalım.

Tek Renk Tülbent Kenarına Boncuk Oyaları

Sarı renk tercih edilen yazma kenarına işlenen oldukça gösterişli olan dantel modelinde iki tür boncuk kullanılmıştır. Şerit detayı eklenerek yapılan boncuklu oya modeli Kürt oya modeli olarak adlandırılmaktadır.

Sadelikten yana olan hanımların tercihi olan siyah yazmaların kenarlarını işleyeceğiniz gösterişli boncuk detayları ve el emeği oyalar sizleri özel günlerinizde şık gösterecektir.

Soft renklerin yer aldığı boncuklu oya modelinde tülbent ile aynı renkte boncuk detayları kullanılmıştır

Tek renk yazma kenarına yapılan dağ model boncuk oyası mı kenarına kum boncukları işlenerek oya modeli tamamlanmıştır.

Saks mavisi tülbent kenarına işlenen boncuk oyası el emeğinin ne kadar yoğun kullanıldığını sizlere göstermektedir.

Hamarat hanımların tercihi olan ev işçiliğinin oldukça fazla olduğu boncuk oyası modeli kristal boncuklar tercih edilerek yapılmıştır.

Son zamanların en çok satan modeli olan görselde yer alan yazma kenarına işlenen boncuk oyası kalp detayı ile sizlerin beğenisini kazanıyor.

Yapım aşamasının zor olduğu boncuk oyası en güzel şekilde sizlere sunulmuştur.

Gold detayını seven kadınların tercih ettiği küçük boncukların yer aldığı devamında dağ model işlenmiş olan yazma kenarına en güzel el işçiliği ile model yapılmıştır.

Beyaz namaz örtüsü kenarlarına sizler de boncuk detayları ekleyerek mevlütlerde tercih edebilirsiniz.

Farklı model arayan hanımların tercihi olan en çok satan boncuk oyası modelini iki renk boncuk seçerek kullanabilirsiniz.

Detaylarına hayran kalacağını boncuklu oya modeli kombinlerinizi tamamlayacaktır.

Yapım aşamasının oldukça kolay olduğu boncuk oyası modelini sizlerde detayları ile süsleyerek zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Çeyizlik en güzel modeller arasında yer almaktadır.

@mardin_el_emeklerim Instagram hesabından en güzel boncuk oyası modellerini sipariş oluşturabilirsiniz.

Mor tülbent kenarına yapılan beyaz boncuk oyası modelini sizlerde hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitirebilirsiniz.

Sarı ve gold rengin birlikte kullanıldığı boncuklu oya modelini sizlerde kalp detaylarını boncuklar ile yapabilirsiniz. Hem sade hem şık görünen boncuk oyasını hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitirebilirsiniz.

Çok kolay olan boncuk oyası modelini yeni öğrenen hanımlarda yapabilirsiniz.

En Yeni Boncuk Oyası Modelleri

Çeyizlere En Şık Boncuk Oyası Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Oya Sandigim (Youtube)

Saygıdeğer takipçilerimiz bu güzel modelleri birlikte kolaylıkla uygulayacağız. Boncuk oyasında alt zemin ve kenarlık işi en önemli aşamadır. Boncuk oya modellerinde boncuk seçimi rastgele yapılmamalıdır. Bütünlüğü sağlayıp en uygun modeller seçilmelidir. Yukarıda görselleri ile bilgi edindiğimiz modellerin içerisinde video da olamayan bir modeli sevdiniz işte o zaman ana hatları verilen videomuzu uyarlayarak kendi yapacağınız hale getirebilirsiniz. İlk bakışta zor görünse de her zaman ki gibi aslında size pratik ve kolay bir boncuklu oya modeli bulduk. Şimdi hamarat sıra sizin hünerli ellerinizi çalıştırmak da bu. Birlikte videomuzu detayları ile inceleyelim.Kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, tığ oyaları, örgü modelleri, dantel modelleri, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.