Gönlüm sende boncuklu tıp oyası yapılışı

Benim Gönlüm Sende Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Tığ işi oya modelleri anlatımlarında yeni model boncuklu gönlüm sende adlı oya modeli. Taş boncuklardan yapılan kolay tek sıra oya örneği.

Tığ İşi Oya Modeli Adı Gönlüm Sende
Bu tığ oyası ile yapılabilecekler Yazma, havlu, başörtüsü kenar oyaları
Ortalama Süre Yapılacak oyanın boyutuna göre değişmekte.

Renkli taş boncuklardan yapılan tığ işi modelinin adı gönlüm sende tığ oyası modelidir. Herkes biliyor ki oyaların en güzelleri boncuklu oya modelleridir. Geleneklerimiz arasında da kullanılan başörtülerinde boncuklu oyalar kullanılır. Yörelere göre oyalar farklılık gösterse de bir çok yörenin ortak noktasıdır. Yazmaların vazgeçilmezi olan boncuklu oyalarda da onlarca farklı model bulunmaktadır. Bir çok farklı boncuk bulunuyor oya yapmak için. Taş boncuklarla yapılan kenar oyaları rengarenk ve cıvıl cıvıl görünür. Çeyizlik oyalar ve yazma kenarları için kaçınılmaz bir tığ işi oya modeli.

Gönlüm sende boncuklu tıp oyası

Eskiden tığ işi oya öğrenmek isteyen kişiler bilenlerin yanına gidip onların ellerindeki modelleri izleyerek öğrenmeye çalışırlardı. O zamanlarda oya model çeşitliliği olmadığı için belli başlı modeller bulunuyordu. Çiçek oyaları çok sık yapılsa da boncuklu oyalar da geri kalmıyordu. 2019 yılı olmasına rağmen tığ oyaları hiç önemini kaybetmemiş ve kullanılmaya devam ediyor. Tek değişen şey yeni modellerin ortaya çıkması. Gönlüm sende boncuk oyası modeli yapımını 5 dakikada öğreneceksiniz.

Benim Gönlüm Sende Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapılışı

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın