Boncuklu Oya Modelleri Tığ Oyaları ve İğne Oyaları

Boncuklu Oya Modelleri

Boncuklu oya modelleri arayan hanımlar için seçmiş olduğumuz en güzel tığ oyaları ve iğne oyaları arşivimizi burada paylaşıyoruz.

Yeni oya modelleri arayanlar için ve genellikle boncuklu oya modelleri tercih edenler için güzel bir arşiv oluşturduk. Bu arşiv içerisinde boncuklu tığ oyaları ve boncuklu iğne oyaları yer alıyor. Yazma kenarları, tülbent kenarları ve havlu kenarları için kullanılan boncuklu oyalar her geçen gün yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Eskilerden çok sade şekilde yapılan bu oyalar şimdilerde farklı motiflerle karşımıza çıkıyor.

En Çok Beğenilen Boncuklu Oya Modelleri Arasında İğne Oyaları Yer Alıyor

En çok beğenilenlerden olan boncuklu iğne oyaları en çok tercih edilen oya modellerindendir. İğne oyasının zaten kendi başına bir çekiciliği bulunuyor. Buna birde boncuklar eklenince kenar süslemelerinde çok şık görünmektedir. Özellikle çeyiz bohçası hazırlayan hanımlar yazma ve tülbent kenarı yaparken bu oyaları tercih ediyorlar. Her sene çıkan yeni oya modelleri ile yeni yeni yazma ve tülbentler yapan hanımlar için burada güzel örnekler paylaştık.

Hanımların yapmış oldukları yazma ve tülbentleri görünce bazen bu oyalar olmamış diyebiliyoruz. Çünkü her yazmaya her oya yakışmıyor. Yazmanın rengine ve üzerindeki desene göre oyalar farklılık gösteriyor. Oya yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Yazma veya Tülbentin Rengi
  • Yazma veya Tülbentin Desenleri
  • Yazmayı Kullanacak Kişinin Yaşı

Yukarıdaki maddeler sadece bir kaçı bunlar arttırılabilir de. Fakat oya yapacağınız zaman bu oyanın yazmayı çok güzel göstermesi gerekiyor. Uyumsuz oya modellerinden kaçınmanızı öneriyoruz. Boncuklu oyaları herşeye yapabilirsiniz fakat burada da dikkat etmeniz gereken şey boncuk renkleri ve boncuğun biçimi.

Boncuklu Tığ Oyalarına Sürekli Yenileri Ekleniyor

Boncuklu tığ oyalarına her geçen gün yeni modelleri ekleniyor. Çiçek desenleri, lale desenleri, halkalar gibi bir çok şekilde yapılabiliyor. Bayanlar hayal güçlerini kullandıkça yeni modeller yaparak karşımıza çıkıyor. Sitemiz yeni olduğundan dolayı şuanda pek fazla anlatımlı model bulunmuyor. Yalnız çok kısa süre içerisinde anlatımlı oyalara da yer vermeye başlayacağız.

Gelin şimdi özenle seçmiş olduğumuz onlarca boncuklu oya modellerini inceleyelim. Bunlar arasında sevdiğiniz model olursa anlatımı için yorum yazarak bizden isteyebilirsiniz.

Boncuklu İğne Oyaları

Boncuklu İğne Oyası Modelleri

Boncuklu Yazma Oyaları

Yeni Boncuklu Oya Modelleri

Yeni Boncuklu Oyalar

Boncuklu Tığ Oyaları

Boncuklu Tığ İşi Yazma Oyaları

Boncuklu Tığ Oyaları

Boncuklu Tığ Oyası Modelleri

“Boncuklu Oya Modelleri Tığ Oyaları ve İğne Oyaları” için bir yorum

  1. Çok güzel modeller. Bende yıllardır dışarıya sipariş üzerine elisi yapıyorum elisinin her türlüsünü biliyorum çeyiz olarak da sipariş alıyorum yaptırmak isteyen olursa sipariş alabilirim ilgililere duyurulur. İletişim numaram 05465775623 KARABÜK /MERKEZ

Bir cevap yazın