Boncuklu Şiş Oyası Yapılışı

Boncuklu Şiş Oyası Yapılışı

Boncuklu şiş oyası yapılışı konumuzda tülbentlere çok yakışan bir oya modelinin anlatımına yer vereceğiz. Bu boncuk oyasını çok beğeneceksiniz.

Yeni hobi sitemizde yayınladığımız ve en popüler olan içeriğin hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Boncuklu oya modelleri en popüler içeriğimiz oldu. Hanımlar boncuk oyalarını inceleyip yüzlerce beğeni göndermişler. Tabi yorumlar yazıp oyaların anlatımlarını isteyenlerde olmuştu. Tığ işi boncuk oyaları, boncuklu iğne oyaları ve şişte boncuk oyaları bulunmaktadır. Her birinin yapılışları farklı farklıdır. İğne oyası ile yapılanlar zahmetli ve uğraştırıcıdır fakat daha şık görünür. Tığ oyası ile yapılanlar da kolaydır ve genellikle yazma kenarlarında kullanılır. Şiş ile yapılan oyalar da kolay kategorisinde diyebiliriz. Bu oyaları da yazmalarda kullanabilirsiniz.

Boncuklu Tülbent
Boncuklu Tülbent

Nihal arkadaşımıza ait olan yazma oyasını gördüğümde çok beğenmiştim. Nasıl yapıldığın sorduğum zaman bir Youtube videosundan izleyip yaptığını söyledi. O youtube videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Nihal hanımın vermiş olduğu ip uçlarınıda okumayı unutmayın.

Tığ battısını iki zincirle yaptım sonraki sırada 5 zincirden sonra kaleme ipi geçirip 4 zincirle tekrar yazmaya inip battım . Boncuğun olduğu sırada üç sık iğne boncuk tekrar 3 sık iğne birleştirdim.

Şişle Boncuk Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir