Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası

Bu İğne Oyası Osmanlı Çiçekleri Modelini Hemen Şimdi Öğrenin

Gösterişli iğne oyası modeli arayanlara osmanlı çiçekleri oya modelinin anlatımıyla karşınızdayız. İğne oyası modelinin anlatımıyla acemiler bile yapmayı öğrenecek.

İğne Oyası Modeli Adı Osmanlı Çiçekleri
Bu iğne oyası ile yapılabilecekler Yazma, havlu, başörtüsü kenar oyaları
Ortalama Süre Yapılacak oyanın boyutuna göre değişmekte.

İğne oyası ile yapılan daha çok yazmalar için uygun bir model. Sadece yazma değil havlu ve tülbentler içinde kullanılabilir. İğne oyasıyla yapılan çiçek şeklinde bu oya modeli adım adım yapılışı ile sizinle.

Osmanlı Çiçekleri Oyası

İğne oyası sanatını osmanlı döneminde de kadınlar el işlemeli yazmalarda kullanırlardı. Tamamen el yapımı başörtüleri hiç bir zaman kadınlarımızın başından eksik olmadı. Oya yapmayı bilenler o zamanlarda başörtülerini süslüyorlar. Gerek boncuklar gereksede pullarla süslenen yazmalar çok ilgi görüyordu. Anadolunun varoluşundan beri bilinen el sanatlarından biri olan iğne oyası şimdilerdede favori el işleri arasına girmeyi başarmış durumda. Hem genç kızlar hemde anneler iğne oyaları yapıyorlar.

Ayşenin iğne oyaları kanalında paylaşılan ve ismini yeni hobilerin verdiği Osmanlı çiçekleri oyası başörtülerinize çok yakışacak. İki farklı renkle yapılan oya modeli kolay örnektir. İğne oyası modelinde oya motiflerinin yapımından yazma kenarına dikilmesine kadar her şeye yer verilmiştir.

Osmanlı Çiçekleri İğne Oyası Modeli Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

“Bu İğne Oyası Osmanlı Çiçekleri Modelini Hemen Şimdi Öğrenin” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir