Bu Seneye Damga Vuran Harika Tığ İşi Oya Modelleri

Standartların dışında, desenli kumaşlar üzerine yapılan tığ işi oya modellerimizi sizler ile birlikte detaylandıracağız.  Yenihobi.com olarak bu kez de düz tülbentlerin kenarlarını süsleyen oya modellerini ve hareketli yazmalar üzerine uygulamasını sizlerle paylaşacağız. Hanımların yaratıcı fikirleri sayesinde çeşitli tülbentler üzerine ,ayırt etmeksizin yaptıkları tığ işi oya modelleri hepinizin çok dikkatini çekecek.

Görünümü ile Büyüleyen Sıra Dışı Tığ İşi Oya Modelleri

Naftalin kokusunu buram buram aldığımız bu tığ oyası modeli çıtır desenleri ile hala gelin kızların çeyizlerini süslemeye devam ediyor. Eski sandıklardan çıktığı şekliyle kullanılan bu tığ oyaları, yenilik katmaya ihtiyaç duymaksızın kullanılmaya devam ediyor.

Tığ oyasının yoğun işçilikli görüntüsü ile tonsürton renkler bir araya gelince ortaya bu harika model çıkıyor.

Hepimizin baş tacı annelerimizin kullanmaktan asla vazgeçmediği bu tülbentlerin kenarına yapılan yenilikçi ton ve desenlerde ki tığ oyalarını vurgulayan bu modellerimiz sizce de geçmiş ile günümüzü birleştirmemiş mi?

Yukarıdaki desenli tülbentler üzerine yapılan modellerin dışında olan bu modelimiz sadeliğin üzerine yapılan baskın renkli tığ işi modelleri ile geçmişin günümüze olan yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Pudra yazma üzerine yapılan pudra ve beyaz tığ işi oya sade ve şık görüntüsü ile görenleri hayran bırakıyor.

Trend modellerin yanı sıra bizleri geçmişe götüren bu oya modelini mutlaka çeyiz sandığınıza ekleyin. Açık ve koyu renkleri beraber kullandığımız tığ işi oyası her ten rengine çok yakışacağını düşüyoruz.

Birçok hanımın tercihi olan bu modeli kroşe kullanarak da yapabilirsiniz.

Çeyiz Parlatan Şahane Tığ İşi Modelleri