İğne oyası püskül modeli

Çakmakla Yapılan Püsküllü İğne Oyası Yazma Tesbih Havlu Modeli Yapımı

İğne oyası sevenler için çakmakla püsküllü iğne oyası modeli ile karşınızdayız. Bu çakmakla yapılan iğne oyası modelini yazma, tesbih, havlu kenarı gibi birçok kenar süslemelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Farklı farklı materyaller ile yapılan iğne oyaları bulunuyor. Bunlardan birisi de çakmakla yapılan oya modeli. Püsküllü iğne oyası yapılışı için çakmağa ihtiyaç var. İpi çakmağa sararak püskülün yapımı gerçekleşiyor. Oya ipini çakmağa sarıp sonrasında keserek püskül elde ediliyor. Dünkü paylaşım olan kulak çöpünden yapılan iğne oyasından sonra şimdi de başka bir aletle yapılan modele yer veriyoruz. İlla çakmak olacak diye bir şey yok. Bunun için benzer diğer materyallerde kullanılabilir. Önemli olan düzgün bir biçimde ipi sarabilmek. İp sarılırken düzgün sarılmazsa püsküller düz görünmeyecektir ve oya hoş olmayacak.

Püskül oyalı yazma

Püskül iğne oyası modeli nerelerde kullanılır diye merak edenlere bilgi verelim. Tesbih uçlarında, havlu kenarlarında, başörtülerinde püsküllü oyalar kullanılabilir. Örnekte olan renk püskül oyasına yakışan bir renk. Kullanacağınız yere göre renk seçiminde bulunarak püskül oyasını yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta açık renk yazmalarda koyu renk oya ipleri, koyu renk yazmalarda ise açık renk oya ipi kullanmayı unutmayın.

Püsküllü İğne Oyası Yazma Tesbih Havlu Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu şahane püsküllü iğne oyası modeli hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer modellerimize de göz atmayı unutmayın.

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın