Çanakkale Örgü Anne Yeleği Modeli

Çanakkale Örgü Modeli Yapılışı

Çanakkale örgü modeli diye adlandırılan anne yeleği modeli. Bu örgü tekniğini kullanarak şık yelekler örebilirsiniz.

Anne yelekleri için şiş işi model aramaya gerek yok. Çanakkale modeli herkese yeterli gelecek. Anne yeleği diye adlandırıldığına bakmayın, bu örgü modeli her yaştaki kadınlara uygundur.

Örgü modelleri yapan kadınlar tarafından adlandırılır. Çanakkale örgü modelini ilk yapan kişide ismini bu yönde kullanmış. Örgü yelek modelleri için uygun olan bu model ile gelin yelekleri, anne yelekleri, hediyelik örgü yelekler örülüyor. Kadınlar bu yeleklerden yaparak satıyor.

Çanakkale Örneği

Örgü yapan kişilerin bazıları hobi amaçlı yapsa da bazıları bu işi para kazanmak için yapıyorlar. Peki nasıl para kazanıyorlar diye merak edenleriniz oluyordur. Hemen size anlatalım. Örgü bilen kişiler yapmış oldukları örgüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Bu örgüleri gören takipçiler kendilerine gerekli olanları buradan sipariş veriyor. Yelek isteyenler , patik isteyenler ve diğer örgüleri isteyenler modelleri göstererek hangilerini istediklerini bildirerek fiyatını soruyorlar. Örgücü kadınlar ise siparişi alıp örgüleri örerek müşteriye ulaştırıyor.

Çanakkale Örgü Anne Yeleği Modeli Yapılışı

“Çanakkale Örgü Anne Yeleği Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın