Çapraz bağlar örgü modeli bayan yelek ve bebek battaniye örnekleri

Çapraz Bağlar Örgü Modeli Yapılışı

Bebek örgülerinde ve bayan yeleklerinde kullanılan çapraz bağlar örgü modeli. Kuş gözü örgü modeline benzeyen bu model her örgüde kullanılabilir.

Değişik ve bir o kadar da güzel olan çapraz bağlar şiş işi örgü modeli. Örgülerin çoğunda şiş kullanılıyor. Şiş ve yün iplerle yapılan o kadar çok şey var ki. Bunların başında bebek örgüleri ve bayan yelekleri bulunuyor. Örgü şişleriyle hem yazlık hemde kışlık örgüler yapılmakta. Çapraz bağlar örgü modeli ise çok eski olmayan yeni bir örgü modelidir. Üstündeki motiflere çapraz bağlar adı verilmiştir.

Çapraz Bağlar Örgü Modeli

Çapraz bağlar örgü modelini yelek, bebek örgüleri ve battaniyeleri örerken motif yapabilirsiniz. Örneğin anlatımı altına cilveli lastik koyarak yapılmış. Battaniye örmek isteyenler yanına ve altına haroşa veya pirin örgü koyabilirler. Örneğin motifleri 12 ilmek ve 12 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 2 motif çıkarak anlatılmıştır. 2 motif için 24 ilmek 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 26 ilmek lazım. 26 ilmek atıp bir kaç sırada fantazi lastik örerek hazırlanmıştır. Bir kaç sıra daha lastik örerek örnek koyuluyor.

Çapraz Bağlar Örgü Modeli Yapılışı

“Çapraz bağlar örgü modeli bayan yelek ve bebek battaniye örnekleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın