Çatalla Kum Boncuklu Oya Yapılışı

Kum Boncuklu Yalancı İğne Oyası Yapılışı

Çatalla kum boncuklu yalancı iğne oyası yapılışı. Baştan sonra anlatımlı çatal kullanılarak yapılan kum boncuklu yazma oyasının tarifi.

Çark Oyası

İğne oyalarıyla yapılan yazmaların güzelliğini bilirsiniz. Kibar ve zarif yazmaların bir çoğu iğne oyasıyla yapılmıştır. Şimdi sizlere bu zariflikte yapılan yalancı iğne oyası modelini paylaşacağım. Anadoluda çok kullanılan adının çark oyası olduğu olarak da bilinen bu model çatal ile yapılıyor. Yani oyayı yapmaya başlarken ilk olarak oya ipini çatala sararak başlıyoruz. Sonrasındaki detayları zaten baştan sonra anlatımlı olarak videoda görebilirsiniz.

Çatalla boncuklu oya yapımı

Çatalla yapılan kum boncuklu oya için 22 numara tığa ve iki farklı renk oya ipine ihtiyacımız var. Ayrıca kum boncukları da unutmayalım. Motifleri çarkı anımsatan oya modelini yapmaya başlamadan önce hangi yazmada kullanacağınızı kararlaştırarak ona göre ip seçiminde bulunabilirsiniz.

Çatalla Boncuklu Oya Yapılışı

Geçen gün yayınlanan kum boncuklu oya yapılışı modeline de bakmanızı öneririm. Sitede iğne oyaları olarak en çok beğenilen model oldu. Bu modelin ise ne kadar beğenileceğini hep beraber göreceğiz. Çatalla boncuklu oya yapılışı;

Çatalla Kum Boncuklu Oya Yapımı Videolu Anlatım

Bir cevap yazın