Çengelli iğne oyası

Çengelli İğne ile Boncuklu Oya Modeli

Çengelli iğne ile boncuklu fiyonk oyası modeli yapımı. Bu oyanın yapımında iğne dışında boncuklar ve çengelli iğne de kullanılıyor.

Yeni bir iğne oyası modeliyle birlikteyiz. Bu defaki model anlatımı çengelli iğne ile gösteriliyor. Boncuklu iğne oyası modelleri farklı yöntemlerle yapılıyor diye kaç defa yazmıştık. Bu modelde göreceksiniz ki iğne oyası yeterki yapılmak istensin. Evde bulunan tüm malzemeleri yardımcı olarak kullanıp oya modeli yapılabilir. Örnekte gördüğünüz gibi boncuklu fiyonk oyası modeli için çengelli iğne kullanılmış. Her bayanın evinde bulunan çengelli iğneleri oya yaparken de düşünebilirsiniz. Çengelli iğne oyanın hangi kısmında kullanılıyor diye merak edenlere yardımcı olalım. Yapacak olanlar fiyonk kısmında ihtiyacı olacak. Yani fiyonkları yaparken çengelli iğneye ipi sararak yapılıyor.

Çengelli iğne ile fiyonklu boncuk oyası

İğne oyaları her ne kadar farklı malzemelerle yapılırsa kadınlar o kadar çok ilgi gösteriyor. Çünkü hep aynı modellerle karşılaşıyorlar. Farkı modelleri görünce de kendileri de yapmak istiyor. Bakalım çengelli iğne oyası modeli ne kadar ilgi görecek. Oyanın anlatımı aşağıdaki videoda Türkçe anlatımlı olarak verilmiştir.

Çengelli İğne Oyası Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir