Çeyiz Sandıklarının Vazgeçilmezi İğne Oyası Yazma Modelleri

Canımız annelerimizin çeyizimize koyduğu iğne oyası yazma modelleri. Yazmaları eksik olupta çeyiz hazırlayanlar buraya!

Annelerimiz bizler için çeyiz hazırlarken içine iğne oyası yazma modelleri de koyarlar. Bu yazmalar ne zaman ne işimize yarayacak diye düşünenler oluyordur. Hemen size nerede lazım olacağından kısaca bahsedeyim. Mesela namaz kılacağınız zaman namaz başörtüsü olarak kullanabilirsiniz. Yenidoğan bebekler için yüz örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mevlüt okunan ortama girececeğiniz zaman iğne oyalı başörtüleri takabilirsiniz.

Bu yazmalar sadece çeyizler için değil de gündelik hayatta da yapılarak kullanılmaktadır. Şimdilerde annelerimiz yerine genç kızlarımız iğne oyasına merak sarmış durumda. Geçmişteki sade modeller yerine daha cafcaflı modeller yapılıyor. Ellerine ve gözlerine güvenen kızlarımız gerek kendi çeyizleri gerekse başkalarına hediye etmek için iğne oyalarıyla yazmalar yapıyorlar.

Sitemizde bir çok kategori olduğu gibi iğne oyaları kategorisi de bulunuyor. Oya yapmayı bilmeyi hiç bilmeyen kişiler bile buradaki anlatımlardan faydalanıyorlar. Bazen boncuklu oyalar, bazen firkete oyaları, bazen ise çember oyaları ekliyoruz. Daha bir çok modelin anlatımı ile öğrenmek isteyen kişilere paylaşımlar yapmaktayız.

Yazma oyaları için en çok iğne oyası kullanılıyor. Çeyizlik yazmalardada yine bu oya tercih ediliyor. Bundan dolayı da bu yazımızda en çok beğenilen iğne oyası yazma modellerine yer verdik. Aşağıda yazmaları inceleyip kendi yapacağınız örneğe karar verebilirsiniz.

İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

“Çeyiz Sandıklarının Vazgeçilmezi İğne Oyası Yazma Modelleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir