Boncuklu kalem oyası yapılışı

Çeyizlerin Gözdesi Boncuklu Kalem Oyası Yapılışı

Yine bir boncuklu oya modeli olan kalem oyası ile geldik. Çeyizlerin gözdesi olan boncuklu kalem oyasını öğrenmek ister misiniz?

Yazmalar olsun, bebek yüz örtüleri olsun ve daha nice nice başörtüleri olsun bu oya modeli onlara çok yakışacak. Çeyizlerin gözdesi olan yeni bir modelimizi daha sizinle buluşturuyoruz. Kalem oyası ve boncukların birleşimiyle oluşan bu örneğe ağzınız açık kalacak.

Kalem Oyası Nasıl Yapılır?

Kalem oyası tığ ile yapılır. Bazen iğne veya şişle yapılan modellerde de kalemden faydalanılmaktadır. Model ismini kalemden alıyor. Çünkü oyayı yaparken kaleme de ihtiyaç duyulmakta. Kalemin etrafına oya ipi sarılarak tığ yardımıyla yapılan modelde cam boncuklar veya inciler kullanılabiliyor.

Kalem Oyası

Kalem oyasını nerede kullanabilirim diye merak edenler için biraz da kullanım alanlarını sayalım. Namazda örteceğiniz başörtülerde, günlük kullanılan yazmalarda ve bebek yüz örtülerinde tercih edilebilen bir modeldir. Önemli olan modelin yapılışını öğrenmek, sonrasında ise kullanım alanı oldukça geniştir. Basit anlatımda boncuklu kalem oyasını öğrenerek sizde çeyizlerin gözdesi olan oyayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Boncuklu Kalem Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir