Çiçek dalında güzel iğne oyası yapılışı

Çiçek Dalında Güzel İğne Oyası Modeli

Çiçek dalında güzel sözünden yola çıkarak yapılan iğne oyası modeli. Oyacı kadınların en hoşlandığı modeller arasında çiçekli oyalar geliyor.

Oyacı kadınların hem en çok yaptıkları hemde en çok sevdikleri oyalar arasında çiçekli oya modelleri geliyor. Çünkü çiçekleri oyalar neye yapılsa onda hoş duruyor. Cıvıl cıvıl görünen çiçekler yazmalarda ayrı güzel havlularda ayrı güzel duruyor. Zaten iğne oyasının ilk yapıldığı yıllardan beri çiçeklerden örnekler alınmıştır. Bir çok çiçeğin oya modeli bulunuyor. Çiçeklere bakarak tohum, yaprak ve dalları da dahil olmak üzere oya olarak işlenmektedir. Ayşe hanım tarafından anlatımı yapılan çiçek oyası yapılışı da beğenilen modellerden birisidir. Yeni oya yapmaya başlayan veya yeni bir örnek daha öğrenmek istiyorum diyenler bu örneğe bayılacaklar.

Çiçek dalında güzel iğne oyası

İğne oyaları kategorisinde yayınlanan onlarca modele de bakmanız faydanıza olacaktır. Tüm yazma motifleri için yeni modeller bulabileceğiniz sayfada bir çok anlatımlı modeller mevcut. Böyle bir arşive başka hiç bir yerde ulaşamazsınız. En güzel yazmaları ve havluları yapmanız dileğiyle, oyacı kadınlara sevgilerle.

Çiçek Dalında Güzel Anlatımlı İğne Oyası Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir