Çıtı Pıtı Boncuklu Kiraz İğne Oyası Yazma Kenarı Modeli Yapılışı

Boncuklu kiraz oyası yapılışı

Boncuklu, çıtı pıtı iğne oyası yazma kenarı modelinin anlatımlı yapılışı ile karşınızdayız. Tek renk yazma modellerine daha çok yakışan oyamızın adı; boncuklu kiraz iğne oyası.

Boncuklu kiraz oyası

Renkli boncuklarla yapılan çıtı pıtı iğne oyası yazma kenarı modelinin ismi kiraz oyasıdır. Pembe, sarı, mavi renk boncuklarla yapılan oya modeli tek renk yazmalara çok yakışıyor. Eskiden çiçek motifli yazmalar daha çok kullanılsa da günümüzde tek renk olanları daha çok kullanılıyor. Bundan dolayı da iğne oyaları yapılırken tek yazmaya uygun olan modeller seçiliyor. Mevlüt örtüsü, tülbentler, namaz örtüleri gibi yazmalarda sade renkler seçiliyor. Anlatımı kolay iğne oyası modeliyle kiraz oyasının yapımını öğrenerek sade yazmalarınıza işleyebilirsiniz. Bu modelin anlatımı sadece 6 dakikada anlatılarak gösterilmiştir. Aşağıda beğenebileceğiniz 5 tane iğne oyasının anlatımını da paylaştık, onlara da göz atabilirsiniz.

Çıtı pıtı iğne oyası yazma kenarı modelini 6 dakikada öğrenmek isterseniz güzel bir anlatım videosu var, onu izleyebilirsiniz.

Boncuklu Kiraz İğne Oyası Yazma Kenarı Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Bu güzel iğne oyası yazma kenarı modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer şahane içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın