Çok Beğenilen Yeni Tığ İşi Oya Modelleri

Çok beğenilen yeni tığ işi oya modelleri ile sizlerleyiz. Tığ oyaları geçmişten günümüze en çok tercih ettiğimiz el işi türlerinden biridir. Büyüklerimizden gördüğümüz ve bize de geçen bir gelenek olarak da nitelendirebiliriz. Tığ işi oya modellerine gün geçtikçe yeni modeller de ekleniyor. Bizim de bunları yakından takip etmemiz zor olabiliyor. Biz de bundan dolayı birbirinden güzel en yeni modelleri sizler için seçtik, derledik. Dilerseniz bu oya modellerini yakından inceleyelim, ne dersiniz?

En Yeni Tığ İşi Oya Modelleri

Görselde gördüğünüz birden fazla tığ işi oyaları en yeni modeller arasında yer alıyor. Her başörtüsüne göre tercihiniz olabilecek bu yeni tığ oyaları kolay da yapılıyor. Hemen hemen her ev hanımı bu tığ işi oya modellerini yapabilir.

Kırmızı rengi biz bayanlar için olmazsa olmaz renklerimizden biri. Her bayanın evinde olan bu kırmızı başörtüsü tercihimiz oluyor. Ama tığ oyası seçerken de kararsız kalabiliyoruz. Kırmızı başörtüsüne en çok yakışan renk yine kırmızı oluyor. Yanında alternatif renk isterseniz de mutlaka bu renk yeşil olmalı.

Siyah başörtüsü için renk tercihiniz kırmızı ve yeşilden yana olabilir.

Sizin de beyaz renkli ve desenli başörtünüz varsa kenarlarına görseldeki gibi tığ işi oya modeli tercih edebilirsiniz. Ama deseninin rengine uyumlu olmasına dikkat edin. Yapılışı hakkında bilginiz yoksa internet veya YouTube’dan anlatımlı bir şekilde videolu olarak bu modelin yapılışı hakkında bilgi de alabilirsiniz. Bu sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Mor renkli başörtüsü özellikle çeyiz bohçalarında kullanılmaya devam ediyor. Can alıcı rengi ve modeli daha çok gösteren rengi ile dikkatlerimizi de çekmiyor değil.

Buğday tanesi şeklinde olan bu tığ oyasını havlu kenarlarında da tercih edebilirsiniz.

Çiçekler tığ oyalarının olmazsa olmazı ve başörtü ve havlu kenarlarına da çok yakışıyor.

Çok Sevilen Yeni Tığ İşi Oya Modelleri

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.