Çok Değişik Tığ İşi Peri Masalı Sıralı Boncuklu Oya Modeli Yapımı

Peri masalı boncuklu tığ oyası

Çok değişik bir tığ işi oya modeli ile karşınızdayız. Sıralı boncuk oyaları ne kadar güzel değil mi? El emeği göz nuru olan yazmalar tığla işlenip, boncuklarla süslenerek başörtü haline geliyor.

Sıralı boncuklu tığ oyası modeli

Yüzyıllardır başörtüleri için çeşitli örtüler kullanılmıştır. Bunların en bilineni de yazmalardır. Yazmalar Anadolu kadınları tarafından en çok işlenen baş örtüleridir. Doğada bulunan çiçek, böcek gibi şeylerden esinlenerek motifler çıkarılmıştır. Şimdiki kadınların hayal güçleri daha güçlü olacaktı yeni model sayısı eskiye göre daha fazla bulunuyor. Çok sık yeni tığ işi model paylaşan kanallar var. Bu kanallardan birisi de Ören Hanım kanalı. Hem anlatımlı örgüleri hemde anlatımlı oyaları sayesinde bir çok takipçiye ulaşmış durumda. Peri masalı ismi verilen sıralı boncuklu tığ işi oya modelini de 8 dakikada anlatmış.

Zamanınız varsa tüm tığ işi oyalara da bakabilirsiniz. Tığ işi oya modelleri ne kadar çok öğrenirseniz yazma yapacağınız zaman o kadar size yardımcı olur. Yapacaklara kolay gelsin.

Peri Masalı Tığ İşi Sıralı Boncuk Oyası Video Anlatımı

Bu çok güzel tığ işi boncuklu oya modelini beğendiyseniz eğer aşağıda bulunan diğer harika modellerimize de göz atabilirsiniz.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın