Çok Güzel Değişik Tığ İşi Oya Modelleri

Yazma ve tülbent kenarına kalıp gibi görünen tığ işi oya modellerini yaparak kullanabilirsiniz. Renkli yada tek renk yazma kenarına harika görünen tığ modellerini yapabilirsiniz. Pırpır model en çok tercih edilen tığ işi oyalarını yaparak maddi gelir elde etmek için satabilirsiniz. Yapımı aşaması kolay olan tığ oyalarını yeni başlayan hanımlar yapabilirsiniz. Gösterişli tığ modellerini farklı detaylar ekleyerek tarzına uygun olarak tasarlayabilirsiniz. Özel ve günlük kullanıma uygun olan tığ modellerini yaparak kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı model arayan kadınlara en yenir tığ işi oya modellerini seçtik. Gelin birlikte çiçekli ve güzel tığ modellerine detaylı şekilde göz atalım.

Gösterişli Tığ İşi Oya Örnekleri

Siyah yazma kenarına boncuklu tığ işi oya modellerini yapabilirsiniz.  Çiçekli tığ modellerini en güzel şekilde yaparak harika süsleyebilirsiniz.

Renkli tülbent kenarına renkli tığ işi oya modelini yapabilirsiniz. En yeni tığ oyalarını sizlerde yapabilirsiniz.

Tek renk yazma kenarına renkli tığ modelini en güzel şekilde süsleyerek yapabilirsiniz. Renk detayları ile harika görünen tığ işi oya modellerini yapabilirsiniz.

Pırpır modeli tığ oyası şık tasarımı ile özel ve günlük kullanıma uygun hale getirilmiştir. Yapımı basit olan tığ modellerini sizlerde yapabilirsiniz.

Günlük kullanıma uygun olan tığ işi oyasını en güzel detaylar ekleyerek yapabilirsiniz. Renkli tığ modellerini en güzel şekilde yapabilirsiniz.

Tek renk tülbent kenarına renkli tığ işi oya modelini yaparak en güzel modelleri yapabilirsiniz.

@renk_yagmuru Instagram hesabından en yeni ve şık tığ işi oya modellerini sipariş oluşturabilirsiniz.

Dantel kenarına harika tığ modellerini işleyerek en yeni modelleri yapabilirsiniz. Çeyizlerinizin için en güzel tığ modellerini yapabilirsiniz.

Gösterişli tığ işi oya modellerini yaparak özel günlerde tercih edebilirsiniz. en güzel tığ modellerini sizlerde farklı detaylar ekleyerek yapabilirsiniz.

Çok güzel tığ işi oya modelleri çeyizlerinize değer katacaktır. 

Siyah tülbent kenarına yapılan renkli güllü Cenk marka tercih edilen yazmaya işlenen renkli pırpır tığ modeli şık tasarımı ile görenlerin beğenisini kazanıyor.

Gri yazma kenarına yapılan gri işlemeler ve beyaz çiçek detayları ardından gelen püsküller son zamanların en çok tercih edilen tığ modelleri arasında yer almaktadır.

Gösterişli tığ modelleri arasında tek renk tülbent kenarına yapılan 4 renkli farklı tığ işi oya modelleri yer almaktadır.

Sadelikten yana olan hanımların tercihi olan görselde yer alan tığ işi oya modeli saks mavisi tercih edilerek süslenmiştir.

Yapım aşaması kolay olan tığ modelini Sizler de hemen yapmaya başlayarak kısa sürede bitirebilirsiniz.

Kırmızı ve siyah yapılan tığ modelini özel günleriniz için kullanabilirsiniz yeni başlayanların da kolaylıkla yapabileceği Oya modelini en güzel şekilde yaparak çeyizlerinize ekleyebilirsiniz.

Siyah kaban üzerine renkli çiçek detaylarının girmiş olduğu tülbent kenarına yapılan yeşil tığ modeli kırmızı ve beyaz ile harika uyum içerisinde ahenkle dans ediyor.

Çiçekli Tığ İşi Oya Modelleri

Kolay İlerleyen Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Nurgul’ün Tığ Oyaları (Youtube)

Videoda yer alan kırmızı yazma üzerine yapılan şık tığ modelinin yapımı ve anlatımını sunuyoruz. 22 numara tığ ile yapılmıştır. Lavanta çiçeğine benzeyen tığ modeli çok güzel görünmektedir. Kolay yapılan aralarına yeşil model işlemiştir. İkişer zincir çekerek tığlama işleme yapıldı. 10 adet bırakarak işleme başlıyoruz. Elini sabitleyip iki zincir çekip tığ battıya batıyoruz. Aynı işlemeli sayıyı tamamlayana kadar yapıyoruz. Küçük trabzan olmuyor. Trabzan dan sonra 8 adet tekrar zincir çekiyoruz. 5 adet yapraklı şekilde hazırlanan tığ işi modeli şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Yaprakları büyük tercih etmemek önemlidir. Çünkü yapraklar hava da kalması gerekmektedir. Modelin şık durması için tığ modelini büyük bırakmamalısınız. Detaylarını videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, örgü modelleri, dantel modelleri, boncuk oyaları, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.