Çok Harika Tığ İşi Boncuklu Namaz Başörtüsü Oya Modeli Yapılışı

Beyaz renk namaz başörtüsü için harika tığ işi boncuklu oya modelinin anlatımlı yapılışı ile karşınızdayız. Eğer şık bir namaz örtüsü istiyorsanız, bu oya modelini hemen öğrenip denemelisiniz.

Namaz kılan kişiler başlarını örtmek için yazmalar kullanır. Boncuklu tığ işi yazma oyası modeli de namaz başörtüleri için çok uygun bir modeldir. Annelerimiz, babaannelerimiz namaz kılacakları zaman ayrı ve temiz bir örtü kullanırlar. Bunlar genelde yazma ve tülbentlerdir. El emeğiyle süslenen tülbentler namaz başörtüsü olarak kullanılıyor. Günümüzde başörtülerinde boncuklarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Başörtüsü takan kadınlar da yazmaları sık tercih ettiğinden dolayı boncuklar gözümüze çarpıyor. Anadolunun bir çok yöresinde gördüğümüz yazmalar en güzel oyalar ile süsleniyorlar. Şimdilerde genç kızlarda oya yapmaya kafayı takmış durumda. Sosyal medya hesaplarında yaptıkları yazmaları paylaşıyorlar. Paylaşım arttıkça yeni modellerin sayısı da artıyor.

Tığ işi boncuklu namaz oyası

Namaz yazması için yapılan tığ işi boncuklu oyanın her bir oyasında 3 tane boncuk bulunuyor. Bir çiçeğin yapraklarını anımsatan oya modeli yapılışı itibari ile kolaydır. Farklı model isteyenler çeyizlik namaz başörtüleri başlığında bulunan birbirinden şık modelleri inceleyebilir. 13 dakikalık videoda zarif incili oyanın düz renk yazmaya uygulanışını izleyeceksiniz. Videoda oya yapımıyla ilgili tüm ayrıntı gösterilmiştir. Ev kadınları için vazgeçilmez aktivitelerden biri de tığ işi oyalar örmek ve bunları evini süslemek için kullanmaktır. Bu açıdan el becerisi olan kadınlar tığ işi süslemeleri çokça kullanmaktadır. Bu tığ işi süslemeler için yapılan dantel örgülerle evinizin çeşitli yerlerine güzel bir görünüm kazandırmak mümkündür. Ayrıca çeşitli tığ oyaları kullanılarak birçok yastık ve kılıf süslemesi ya da eşarp örgüleri yapılabilmektedir.

Tığ İşi Boncuklu Namaz Başörtüsü Oya Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın