Çok İstenilen İnci Boncuklu Tığ İşi Örümcek Oyası Modeli

İnci boncuklarla yapılan örümcek ağları tığ oyası modeli. Çeyizlik havlu ve yazmalarda şık görünen bu oyayı öğrenmek ister misiniz?

Bir annenin kızı olduğu zaman doğumundan itibaren çeyizliğini hazırlamaya başlar. İlk olarak el işleri ile başlar hazırlık. Bunlar arasında en önemli yeri lifler ve yazmalar alıyor. Sonrasında ise namaz örtüleri, seccadeler ve havlular yapılıyor. Çeyiz bohçası için eline iğne ve tığı alan anneler birbirinden güzel hünerlerini sergilerler.

Bir kaç yıl içerisinde el işlerinde uğraşanların sayısı eskiye göre biraz daha artmış durumda. Yaptıklarını sosyal medya hesaplarında paylaşan yüzlerce insan var. Türk insanları da paylaşmayı sevdiği için yapılışlarını da gösteriyorlar. Hatta bunun için youtube kanalları açanlar bile var.

İnci boncuklu örümcek oyası tığ işidir. Yapımı Derya hanım tarafından anlatılan 5 dakikalık bir videodur. Dileyen çeyizlik havluda, dileyen ise yazmada uygulayabilir.

Sıralı halde bulunan boncuklar oyayı çekici kılıyor. En güzel oyaları yapmak isteyenlerin bilmesi gereken bir model. Yakın zamanda oya modelleri yapacak olanlar bu modeli bir yere kaydetsinler.

Örümcek Ağları Boncuklu Tığ İşi Oya Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir