Çok Muhteşem Kokoş Örgü Bebek Patik Yapımı

Çok muhteşem kokoş örgü bebek patik modelinin yapımı ile karşınızdayız. Bebeklerinize kokoş patik örgü modelini yapmak ister misiniz? İsteyenler için kokoş örgü patik yapılışı hakkındaki tüm detayları yazımızda paylaştık.

Eminim bu güzel örgü patik modelini yapmak isteyenler olur. Siz sormadan ben tarifini hazırladım. Bu çalışmalar yeniden hatırlamak için bana da materyal oluyor. Malumumuz insan denen mahluk nisyan ile maluldur.

Kokoş Bebek Patiği Modeli

İp : tunç yumurcak ( çift kat kullanıyoruz)
Şiş : 3.5 no
Yaş : 1

1- 34 ilmek başlanır. 2.,3.,16.,17.,18.,19.,32. Ve 33. İlmeklerde resimdeki yönlere doğru artırma yapılır.taban artırması 4 defa yapılır.
2- 6 sıra düz örülür.
3- düz bölüm ikiye katlanır.
4- 5 sıra haroşa örülür.
5- ortadaki 16 ilmek ikişer alınarak 8 ilmeğe indirgenir. Geri dönüşÜm tekniği ile ayak üstü 6 haroşa oluncaya kadar yanlardan birer ilmek kesilir.
6- önce bağcıksız taraf ipi kesmeden örülür. Sırasıyla bağcıksız tarafın kesimin yapılır arkasından ayak üstü kesimi yapılır. Sonra bağcıklı taraf örülerek kesimi yapılır. Böylece hiç ipi kesmeden patiği bitirmiş oluruz.
7- dikişi yapılır.
8- isteğe göre süslenir.

Kokoş Bebek Patiği

Bu harika örgü patik modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer modellerimize de göz atmayı unutmayın. Haydi kolay gelsin. Allah a emanet olunuz muhabbetle kalınız…

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın