Çok Seveceğiniz Tohumlu Ajur Örgü Battaniye Şal Yelek Modeli Yapımı

Tohumlu Ajur Örgü Yelek Yapılışı

Çok seveceğiniz harika bir örgü battaniye, şal, yelek modeli ile karşınızdayız. Her türlü örgüye yakışacak merserize veya normal iple örülebilen güzel ve kibar olan tohumlu ajur örneğini başta bebek battaniyesi ve şal olmak üzere çeşitli örgülerde kullanabilirsiniz.

Tohumlu Ajur Örgü Yelek Modeli

Yine çok yönlü bir örgü modeliyle karşınızdayız. Bazı motifler var ki her türlü örgüye yakışıyor. Tohumlu ajur örgü modeli de bunlardan birisi. Merserize ve normal iplerle örülen görüntü itibariyle güzel ve kibar olan örgü modeli bebek battaniyesi, şal ve yelek gibi örgülerde kullanılıyor. Tohumlu ajur örneği 11 ilmek ve 20 sıradan oluşuyor. Gönül hanım örneğin anlatımını 2 motif çıkararak anlatmış. 2 motif için 22 ilmek ve 6 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 28 ilmek gerekiyor. Şişe 28 ilmek atıp ilk sırayı gitmeye başlayabilirsiniz. Tohumlu ajur motiflerinin yapımında baştan sonra kadar ters düz örgü tekniği kullanılmaktadır.

Anlatımı kolay olan bu örgüyü örerek bebeklerinize veya kendinize kıyafet yapmak ister misiniz? O halde hemen videoyu başlatın.

Tohumlu Ajur Örgü Battaniyesi Şal Yelek Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu şahane örgü modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer modellerimize de göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın