Küpeli Oya Yapılışı

Çok Sevilen Küpeli Tığ Oyası Yapımı

Çok sevilen, kadınların uzun süredir yaptıkları yazmalarda kullanmış oldukları küpeli tığ oyası yapımı. Videolu anlatım yenihobi.com’da.

Küpeli Oya

Oya ve dantel dünyasındı grubunda yayınlanmış olan ve binlerce kadının beğenerek yorum yapmış olduğu, etkinlik düzenlenmiş olan bir oyayı sizinle paylaşıyoruz. Oya modelinin adı küpeli tığ oyası modelidir. Bu oyanında Kürdan Oyası Yapılışı gibi çok sevileceğini ümid ediyorum. Ben yakın zamanda bu oyayı denemiştim ve yazmalara çok yakışmıştı. Renkli oya iplikleri ile harika oyalar elde edilebiliyor.

Küpeli Oya Modeli

Yazma kenarında küpeler şeklinde görünen oya modelini yazma kenarları için yapabilirsiniz. Oyanın yapımında yazma kenarlarında kullanılan en küçük halka kullanılmaktadır. 22 numara tığ ve polyester oya iplikleri kullanılmıştır. Halkayı alıp içine sabitleyip 4 zincir çekerek başa 2 sarıp halkanın içine batıyoruz.

Küpeli Oya Örneği

Daha farklı oyaları incelemek istediğiniz zaman Boncuklu Oya Modelleri yazısındaki modelleri inceleyebilirsiniz. Her çeşit oya modeli sitemizde mevcuttur. Videolu anlatımlar sayesinde tığ oyası yapılışı daha kolay hale geliyor. Herkes oyaların yapımındaki teknikleri öğrenerek hepsini yapmayı öğreniyorlar.

Küpeli Yazma Oyası

Küpeli Tığ Oyası Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir