Çok Şık Pembe Tığ İşi Hırka Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bu tığ işi çok ama çok şık hırka modeli pembe sevenlere gelsin. Mor renk de çok harika duracaktır.

Çok uzun bir geçmişi olan örgü ile uzun süredir hırkalar örülüyor. Örgünün ilk çıkış tarihi tam olarak bilinmese de uzun yıllardır ülkemizde de yapıldığı biliniyor. Geçmiş yıllarda örgü ile yapılan ürünlere rastlamak daha çoktu. Makinalar ve sanayileşme çoğaldıkça örgü ürünleri günümüzde azalmış durumda.

Her ne kadar azalsada hiç kullanılmıyor diyemeyiz. İnsanların giymek için kullandıkları hırkalar, yelekler, kazaklar, patikler, atkı ve şallar günümüzde örülüyor. Genellikle günümüzde kullanılan hırkalar makina yapımı olsada örgü işini tercih edenlerin sayısı da pek az değil.

Dantelli Hırka

El işiyle yapılan hırka modelleri modaya uygun olarak yapılıyor. Bir çok makina yapımından daha güzel olan örgü hırkalar var. Motif motif, desen desen örülen hırkaları gençlerde kullanılıyor. Örgü hırkalar hem modaya uygun olarak örülüyor hemde her mevsim için yapılabiliyor. Özellikle kış aylarında kullanmak için kalın yün iplerle yapılan hırkalar sıcacık tutuyor. Tığ işi örgü hırka yapılışı ile de güzel bir hırka örerek sıcacık kalabilirsiniz.

Tığ İşi Pembe Hırka Yapılışı

VİDEO 1

VİDEO 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir