Çok Şık Tığ İşi Bal Peteği Örgü Patik Modeli

Ayaklarınız üşümesin diye tığ işi ile bal peteği örgü patik yapmaya ne dersiniz? Bu boncuklu patik ile ayaklarınız sıcacık kalacak.

Patikler ayakları soğuktan korur. Büyükler her zaman yere çıplak ayakla basma diye söylerler. Çünkü yere çıplak ayakla basan kişinin hasta olma olasılığı daha fazladır. Yerde betonun soğuğunu ayaklarından alan kişi hasta olmaya adaydır.

Evinizdeyken yerlere çıplak ayakla basmamak için ya terlik giyinir ya da patik giyinir. Örgü bilenler patik modelleri yaparak ayaklarına giyerler. Her modeli beğenmeyen örgücü kadınlar da en güzel patiği yapmak istiyorlar. Bal peteği örgü modeli bunlardan sadece bir tanesi. Eklenen boncuklar patiğe bambaşka bir hava katmış.

Bal peteği patik modelinin yapımı için biraz açıklamayı aşağıda paylaştık. Açıklamadan birşey anlamayanlar ise 2 tane videoyu izlesinler. Diğer patik modelleri sayfasına da bakmalısınız.

15 zincir çekip baştan 3 zinciri boş bırakıp ipi tığa dolayıp 12 trabzan yapıyoruz. Kenarla birlikte toplamda 12 trabzan olacak. Tekrar 2 zincir çekip dönüyoruz tekrardan tığa ipi dolayıp 2 trabzan yapıyoruz. Başlarına banarak 12 trabzan tekrardan yapıyoruz.

Bal Peteği Örgü Patik Modeli Yapılışı

VİDEO 1

VİDEO 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir