Dağda Açan Kır Çiçekleri Örgü Yapılışı

Dağda Açan Kır Çiçekleri Bebek Yelek ve Hırka Örgü Modeli

Bebek örgülerinde kullanılan dağda açan kır çiçekleri örneği yapılışı. Videolu anlatımı tarifine yenihobi.com’da.

Zeynep Demirşahin Göktaş isimli arkadaşımızın örmüş olduğu bebek yeleğini bu yazımızda sizinle paylaşacağım. Örgü tekniğinin adı dağda açan kır çiçekleri örneğidir. Bu örgü modeli bebek örgülerinde kullanılan bir örnektir. Eğer güzel ve hoş bir yelek örmek isterseniz bu modeli kullanabilirsiniz. Aşağıda arkadaşımız anlatımını bizimle paylaşmış. Anlamayan kişiler ise en altta bulunan videoyu izleyebilirler.

Dağda Açan Kır Çiçekleri Modeli

Bebek yeleğinin lastiğini yaptıktan sonra beyaz ip ile 3 sıra gidiyoruz. Sonraki sıra yani 4. sırada 1 sıra mavi örüyoruz. Ardından 2 beyazın ve 3. sıradaki sonunda ortasından mavi ip çekerek 3. olan beyazın sütüne atıyoruz. Daha sonra ise karşı şişimize mavi çaprazın içerisinde kalanları boş alıyoruz. 1 sıra mavi örerek aynı işlemi tekrarlıyoruz. Yeleğin arka kısmına gelince 3 sıra mavi 1 sıra beyaz boş olacak. Yani mavi çaprazın içerisinde kalan 3 tane beyazın ortasında bulunan beyazı boş alarak örmeye devam ediyoruz. Yani 3 tane mavi 1 tane beyaz boş olacak şekilde sırayı bitiyoruz. Ön tarafta da tüm sıra mavi örülecek.

Dağda Açan Kır Çiçekleri Bebek Yeleği

Dağda Açan Kır Çiçekleri Örneği Videolu Anlatım

 

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir