Dalgalı Karnabahar Yelek Modeli

Dalgalı Karnabahar Ajurlu Bayan ve Bebek Örgü Yelek Modeli

Dalgalı karnabahar örgü modeli çeşitli bayan ve bebek örgülerinde kullanılabilir. Çok kolay olan bu model ile bebek yelekleri, bayan yelekleri, bebek battaniyesi şal gibi bir çok örgüler örebilirsiniz.

Dalgalı Karnabahar Örgü Yelek Modeli

Yaprakları koyu yeşil ve lahana yaprağına benzeyen, çiçekleri etli ve tanecikli bir görünüşte olan, çiçekliği sebze olarak yenen otsu bir bitkiye karnabahar denir. Tabiki de sadece bitki olarak da kalmıyor. Karnabahardan örnek mi çıkar diye düşünmeyin. Karnabaharı hayal ederek onun üzerinden tüm örgülerde kullanılan bir model çıkarılmış. 13 dakikada motif çıkarılarak anlatımı yapılan örgü modelinin anlatımı Gönül hanıma ait. 3 nolu şiş ve angora bir iple örülmüştür. Hem kalın hemde ince iple güzel duruyor. Örneğin motifleri 19 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor.

Ajurlu Örgüler

Ajurlu örgüye bağlı kalanlar modeli hemen öğrenebilirler.

Dalgalı Karnabahar Ajurlu Yelek Modeli

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın