Değişik En Yeni Dantel Modelleri

Değerli takipçilerimiz sizler için yine birbirinden güzel dantel modellerini bir araya topladık. Son bir kaç haftadır yoğun ilgi gören dantel örnekleri arasından uygulama şekli olarak en pratik ve kolay olanları seçtik. El emeğini her köşesinde hissedeceğiniz muhteşem modeller sunacağız. Yenihobi.com olarak dantel modelinin birçok alanda kullanılabilir olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Bugün de dantel modellerinin farklı kullanım alanlarını örnekleri ile size sunmaya çalışacağız. Zevke göre sihirli dokunuşlar yaparak sizler için derlediğimiz dantel modellerini farklı bir yere taşıyabilirsiniz. Diğer paylaşımlarımız neticesinde aldığımız geri dönüşler sizlere hizmet vermenin çok doğru bir karar olduğunu ispatlıyor. Buyrun birlikte trendler de üst sırada olan yapımı kolay dantel modellerimizi inceleyelim.

Masa Örtüsü Dantel Modeli Örnekleri

Masa örtüsü kenarına yapacağınız dantel modellerini en güzel şekilde yapabilirsiniz. Krem ve beyaz tonları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Set şeklinde hazırlanan dantel örneklerini sizlerde kaydederek basit şekilde yapabilirsiniz.

Masa örtüsü için yapılan uzun dantel modelinde yoğun el işçiliği yer almaktadır. En güzel dantel modellerini çeyizleriniz için yapabilirsiniz.

Hem enli hemde uzun olan dantel modelini özel günlerde kullanmak için misafirlik olarak hazırlayabilirsiniz.

Kumaş üzerine yapılan beyaz dantel modeli şık tasarımı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Mor kumaş üzerine yapılan oldukça gösterişli görünmektedir.

Parçalı hazırlanan dantel modelini masa örtüsü, pike kenarına, yatak örtüsüne ve perde uçlarında yaparak takım haline getirebilirsiniz.

Çiçekli dantel modelini en güzel gösterişli evler için yaparak nostajik hava katabilirsiniz.

Güzel ve şık görünen dantel modelini detayları ile en güzel şekilde sizlere sunuyoruz.

Pike kenarına yapılan en güzel dantel modelini gelinlik kızlar için yapabilirsiniz. Eskiler hatırlatan dantel modellerini sizlerde basit şekilde hazırlayabilirsiniz.

Püskül detayı ve dantel modelini birlikte kullanarak en şık ürünleri ortaya çıkarabilirsiniz. Sade renkte kumaş kenarına işlenen dantel modellerini hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitirebilirsiniz.

Daire şeklinde hazırlanan dantel modellerini sizlerde yaparak hem yatak hem masa örtüleri için yapabilirsiniz.

En güzel yatak örtüsü modellerini gelinleriniz için tasarlayabilirsiniz. Pudra renkte kumaş üzerine aynı renklerde dantel oya modeli çok güzel görünmektedir.

Farklı figürlerin yer aldığı dantel modellerini püskül detayları ekleyerek hareketli hale getirebilirsiniz.

Nostajik babaanne evlerini hatırlatan retro görünümlü dantel modelini bizlere eskiyi anımsatıyor. Sizlerde en güzel dantelleri şık şekilde hazırlayabilirsiniz.

Büyük ve enli dantel modelleri en çok masa örtüsü olarak tercih ediliyor. Gelinlerin çeyizlerinize en güzel dantelleri yaparak el emeği çeyizler yapabilirsiniz.

Sade ve şık görünen dantel modeli zarif hanımların tercihi olmaya devam ediyor.

Runner olarak tercih edilecek olan dantel modeli kahve sunumlarınıza çok yakışacaktır.

Pike kenarına harika görünen dantel modellerini yaparak en güzel görüntüyü elde etmiş olursunuz.

Pike Kenarına Dantel Modelleri

Zarif Dantel Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Oya ve Dantel Dünyası (Youtube)

İncelediğimiz birbirinden güzel dantel modellerinin maharetli elleriniz de şekil bulması için detaylı anlatım ve uygulama videomuzu sizler ile paylaşıyorum. İplik seçiminden malzeme seçimine kadar sizi asla zorlamıyorum. Videoda kullanılan malzemeleri izleyip görebilir ve temin edebilirsiniz. Dantel örnekleri denilince akla gelen en bilindik yöntemlerden birisi masa örtüsü kenarı dantel modelleridir. Videomuz da ağırlıklı olarak yazma kenar dantel örneklerine yer veriliyor. Üretim aşamasında renkli ipler kullanılıyor. Detaylı anlatım içeren videomuz dan yukarıdaki modelleri nasıl uygulamaya geçireceğiniz anlatılıyor. Şimdi arzu ederseniz dantel örneklerinin uygulamasını  detayları ile izleyebilirsiniz.

Diğer iğne oyası modelleri, tığ oyaları, örgü modelleri, boncuk oyaları, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.