Deniz dalgaları örgü bayan yelek modeli yapılışı

Deniz Dalgaları Örgü Modeli Bayan Yelek Örnekleri

Deniz dalgaları örgü modeli görünüşü zarif, örülmesi kolay bayan örgü yelek ve bebek örgüleri için çok güzel bir örnek. Her türlü örgüdede kullanılabilir.

Dalgaları örgü modellerini şiş işi yapanlar bilirler. Lastiklerde de , robalarda da tüm modelde de dalgalı örgü motifi tercih ediliyor. Yalnız yüzlerce dalgalı örgü tekniği var diyebiliriz. Deniz dalgaları örgü modeli de şiş işi modellerden bir tanesi. Örgü bayan yelekleri ve bebek örgüleri için çok güzel bir modeldir. Her türlü örgüde kullanılabilen görünüşü zarif ve örülmesi kolay olan deniz dalgaları örgü modelini motif sayıları ile birlikte bu yazıdan öğrenebileceksiniz. Şişe kaç ilmek atıldığı, motifler için kaç ilmek kullanıldığı ve ters düz örgü gibi teknikler detayları ile verilmiştir.

Deniz dalgaları örgü bayan yelek modeli

Örneğin motifleri 11 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Deniz dalgaları örneği 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif için 22 ilmek 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 24 ilmek gerekiyor. Şişe 24 ilmek atıp hazırlayarak 1. sıra gidiliyor. Birinci sıradaki bütün ilmekler düz örülüyor.

Deniz Dalgaları Örgü Modeli Bayan Yelek ve Bebek Örgüleri Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir