Dikişsiz bebek yeleği

Dikişsiz Tek Parça Yakadan Başlama Örgü Bebek Yeleği Modeli

Yakadan başlama dikişsiz tek parça bebek yeleği yapılışı. Çok kullanışlı örmesi keyifli bir model kız ve erkek bebekler için.

Dikişsiz tek parçadan yapılan bebek yeleği ile karşınızdayız. Üstelik bu model yakadan başlamalı olacak şekilde yapılıyor. Örnek kız ve erkek bebekler için uygun olan modeldir. Şiş işi bebek yelekleri yapacak olanlara duyurulur. Şişe ilmek atmayı bilen kişiler bile örebilir. Sezonun açılmasıyla birlikte örgüye başlayan kadınlar bu modeli kaçırmasınlar. Kullanışlı ve yapımı keyifli olan bu örgü tekniğini kaçıran üzülür.

Tek parça bebek yeleği

Örgüye başlarken 72 tane ilmek atılıyor şişe. 3 numara şiş ve bebe ipi kullanılıyor. 4 diş haroşa görünümlü olacak şekilde örülüyor. 2 sıra örüldükten sonra 1 ilik açılıyor. Sonrasında arttırmaya geçilir. 4 sıra haroşa örüldükten sonra örneğin ön kısmından ilk ilmek örmeden alınıyor. Öndeki pat için 7 tane ters olarak örülüyor. 7 ilmek ise düz kısım için örülür. Toplamda 7 düz 7 ters ilmek oldu. Tek parça bebek yeleği yapacak olanlar ve acemi olan hanımlara aşağıdaki video yardımcı olacaktır.

Dikişsiz Tek Parça Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

“Dikişsiz Tek Parça Yakadan Başlama Örgü Bebek Yeleği Modeli” üzerine 2 yorum

  1. Bu model kac aylik bebekler icin kullanilir ? Buyuk yapmak istersek yakadan ilmek sayisinimi arttircaz yoksa omuzlardami ?

  2. Elinize sağlık çok begendim yaptım yanlız biraz büyük yapayım dedim yapamadim kac baslasam acaba bilgi verrseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir