Dizili Boncuklar Örgü Modeli Yapılışı

Dizili boncuklar örgü bayan yelekleri bebek yeleği örgü modeli

Dizili boncuklar örgü modeli bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi ve şal örmek isteyenler için için örülmesi çok zevkli ve kolay bir örnek.

Beğenilen örgülerden biri olan dizili boncuklar modelinin anlatımıyla beraberiz. Bu örnek örülmesi zevkli ve kolay bir şiş işi örgüsüdür. Gönül hanımın anlatımıyla örneğin motiflerinin nasıl çıkarıldığı gösterilmiş. Yeni örgüler öğrenmek isteyen, kendini geliştirmek isteyen ve acemi örgücülerin faydalanabileceği bir kaynak. En güzel örgüleri ben yapmak istiyorum diyenler Gönül hanımın örgülerini takip edebilirler.

Dizili Boncuklar Örgü Modeli

Dizili boncuklar adı verilen bu örgü modeli bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi  dahil sayısız bir çok örgü çeşitlerinde kullanılabilir Daha ince ve daha kalın bir şişle örülürse gelin şalı da olabilir. Örneğin motifleri 3 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 numara şiş normal kalınlıkta bir bebek ipiyle 5 motif çıkarılarak yapılmıştır. 5 motif için 15 ilmek 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplam 17 ilmek lazım. Şişe 17 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıradan başlayabilirsiniz. Örgü yapımında düz ve ters örgü modeli kullanılıyor.

Dizili Boncuklar Örgü Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir