Dondurma Çubuğuyla Boncuklu Oya Yapılışı

Dondurma Çubuğuyla Boncuklu Oya Yapılışı

Çok fazla istek gelen boncuk oyasının yapımına yer vereceğiz. Dondurma çubuğuyla yapılan boncuklu oyanın tüm ayrıntılarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir çok kişi bu modelin nasıl yapıldığını sormuştu. Kullanılan boncuk tuhafiyelerde bulunuyor. Örnek için boncuklar ipin üzerinde çalışılıyor. İpi tığ battıya tutturup kirpikli trabzan yapıyoruz. Boncukları içinden geçirerek oyayı yapıyoruz.

Dondurma Çubuğuyla Boncuklu Oya

Boncuklu oyalar iğne oyalarına yakıştığı kadar tığ oyalarına da yakışmaktadır. Tığ oyasıyla yapılan el işlerinin bir çoğu boncuklarla yapılmıştır. Bu yazımızda kullanılan boncuk biraz farklıdır. Boncuklara tuhafiyelerden ulaşabilirsiniz. Geçen gün yayınladığımız kum boncuklu iğne oyası yapılışı yazısındaki boncukların aksine bunlar halkalı boncuklardır. Çıtı pıtı bir tığ oyası olan dondurma çubuğu üzerinde yapılan boncuklu oya modelinin yapılışını oya hanım anlatmış.

Dondurma Çubuğuyla Oya Modeli

En güzel tığ oyaları yazısında bulunan modellerin anlatımlarını bir bir paylaşmaya başladık. Şimdi paylaştığımız model çok fazla istek aldığı için videosunu ekliyoruz. Siz de diğer modelleri inceleyin ve yapımını istediğiniz modeli bize bildirin. Kısa zaman içinde yapımını sitemizden öğrenerek yazmalarınıza uygulayın.

Dondurma Çubuğu İle Boncuklu Oya Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir