Dünyanın En Kolay Boncuklu İğne Oyası Modeli

En basit boncuklu iğne oyası modelini hızlıca ve kolayca yapabilirsiniz. İsterseniz yazma kenarlarında isterseniz namaz örtüsü kenarlarında bu boncuklu iğne oyasını kullanabilirsiniz.

Örgüye yeni başlayan, henüz iğne oyası ve yazma kenarı yapmayı çok iyi bilmeden hanımlarımız için bugün yapımı dünyanın en kolay boncuklu iğne oyası modelini paylaşıyoruz. Yazmanızın rengine göre seçtiğiniz iple yapabileceğiniz bu iğne oyasını bir sıra zürafa yaptıktan sonra üzerine boncuk işlelemelerini ekleyebilirsiniz. Zürafaları yaptıktan sonra üzerine de kirpik dediğimiz motifleri yapabilirsiniz.

Renkli plastik boncukları kullanabilirsiniz. Oya ipi ve kalın iğne kullanarak oyayı yapabilirsiniz. Yazma üzerine bu iğne oyasını yaparken yazmayı sabit tutarsanız yıpranma olmaz, yoksa yazmanın üst kısmı büzüşür. Iğne oyası yapımı zor gibi görünse de dikkatli bir şekilde kolayca yapılabilecek bir el işidir. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu oyanın yapımını net bir şekilde anlayabilirsiniz. Oyayı yaptıktan sonra veya yaparken yorumlarınızı bekliyoruz.

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın