Düz yazma oyası

Düz Yazmalar için Sıralı Boncuklu İğne Oyası Modeli

Boncuklu oya modelleri iğne oyasının en gözdeleridir. Düz renk sade bir yazmaya yapılan sıralı boncuklu iğne oyası modeli yapımı.

İğne oyacı kadınlar en çok  boncuklu oya yapıyorlar. Anadolunun varoluşundan beri kadınlar kendilerine başörtüleri yapıyorlar. Eskiden bu kadar fazla malzeme olmamasına rağmen insanlar kendilere yazmalar yapabiliyorlardı. O zamanlarda da boncuklu oyalar vardı. Ve renkli boncuklarla yazmalar süsleniyordu. Şimdiki gibi fazla boncuklu oya modelleri olmasa da yine de hayal gücüyle yeni modeller çıkarılabiliyordu. İğne oyaları boncuklarla daha güzel. Bu yazımızdaki model de düz bir renk ve sade bir yazmaya uygulanan boncuklu iğne oyası modeli.

Düz yazmaya yapılan sıralı iğne oyası

Boncuklu, şık, çıtı pıtı ve yapılışı kolay bir iğne oyası modeli ile kendinize, eşinize dostunuza hediye yazmalar yapabilirsiniz. Farklı bir model aramaya gerek yok. Bu modelle yapılan yazmayı başınıza görenlerin ağzı açıkta kalacak. Sade oyaları sevenler boncuklu oya ile yazmasına şıklık katabilirler. Son zamanların en gösterişli oyalarından biri olan bu örneği videosuyla öğrenebilirsiniz.

Sade Yazmaya Sıralı Boncuklu İğne Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir