En Güzel Yeni İğne Oyaları 2018

2018 İğne Oyaları

Yeni iğne oyaları arasından seçilen 2018’in en güzel modelleri. İğne oyası ile yapılan yazmalar, yemeniler, havlu kenarları ve çeyizlikleri bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

İğne oyaları 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi ilgi görmektedir. Geçmişten günümüze kadar yazma, havlu, tülbent kenarlarında tercih edilen oyalar hiç bir zaman önemini yitirmedi. İğne oyası ciddi anlamda bir sevda haline gelmiştir. Ülkemizde bayanlar yapmış oldukları oyalar ile başörtülerini ve havlularını süslüyorlar. Bunların yanında vitrin takımları ve salon takımları gibi süslemelerde de iğne oyasını kullanıyorlar. El işi olarak alanı oldukça geniş olan bir nakış çeşidi olan iğne oyası ile yapılan modellerden onlarcasını burada paylaştık.

Her yörenin farklı oyaları bulunuyor. Karadeniz iğne oyaları farklı olurken, Ege’de yapılan oyalar daha farklı olabiliyor. Kimi yerlerde daha çok boncuklu iğne oyaları kullanılırken kimi bölgelerde ise çiçekli oyalar daha çok kullanılmaktadır. İnternette en çok aranan yöresel oya modelleri arasında ise Trabzon, Bolu, Rize illeri başta geliyor. Bu bölgenin oya modelleri daha çok ilgi görüyor diyebiliriz.

İğne oyası 2018 yılında en çok tercih edilen modelleri bir araya topladık. İğne oyası modelleri resimlerini inceleyerek kendi yapacağınız örnekler için önecen fikir sahibi olabilirsiniz. Bir çok modeli beğeneceğinizden hiç şüphemiz yok. Oya modelleri resimlerini telefonunuza indirirseniz daha sonradan modele ulaşmanız daha kolay olacaktır. Yeni oya modelleri özenle seçilerek en güzelleri bir araya toplanmıştır. Aşağıda bu modellere ulaşabilirsiniz.

Yeni İğne Oyaları 2018 Modelleri

Yeni oyalardan seçmiş olduğumuz modellere ilk olarak havlulardan başlayalım. Havlu kenarlarında kullanılan en güzel oyaları bir arada bulabileceksiniz. Eğer yakın zamanda bir çeyiz bohçası hazırlama düşünceniz varsa havlu yapmaya karar verdiğiniz zaman aşağıdaki modeller işinize yarayacaktır. Aşağıdaki modeller sizlere yeterli gelecektir. Resimler alıntıdır ve sitemizde bu havluların satışı yapılmamaktadır. Havlu ve havlu kenarları sadece görsel amaçlı olarak paylaşılmıştır.

İğne Oyası Havlu Kenarları

En Güzel İğne Oyalı Havlular

İğne Oyalı Mutfak Havluları

Yeni Çeyizlik Havlular

Yeni İğne Oyaları Havlu Kenarı

İğne Oyası Yazma ve Tülbent Oyaları

Anadolu hanımlarının başörtüsü olarak en çok kullandıkları şey yazmalar ve tülbentlerdir. Yazma ve tülbentleri bir çok şehirde yaşlılarımızın da gençlerimizinde başlarında görebilirsiniz. Ayrıca mevlüt örtüsü ve namaz başörtüsü olarak da kullanılan yazma ve tülbentlerde oyalar ile süslenmektedir. Belirli bir emek sarfettikten sonra ortaya çıkan yazma modelleri hanımlara çok yakışmaktadır. Yüzlerce TL karşılığında satılan başörtüleri yerine sizde kendi başörtünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik çok paranız gitmeden bu işi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizde paylaşmış olduğumuz anlatımlı modelleri takip etmeniz olacaktır.

2018 İğne Oyası Yazma Kenarları

Tülbent Kenarı İğne Oyaları

Yazma Kenarı İçin İğne Oyaları

Yeni İğne Oyası Yazma Kenarları

Paylaşmış olduğumuz yazma oyaları ve tülbent oyaları iğne ile yapılmıştır. İğne oyasının zerafetini yukarıdaki modellerde görebilirsiniz. Şimdide bir kaç tane iğneyle yapılan dantelleri paylaşalım. Bu danteller evinizde vitrinlerinizi, salonlarınızı ve yatak odalarınızı süsler. Sehpa örtüsü, masa örtüsü ve tv ünitesi gibi alanlarda iğne oyası dantelleri tercih edebilirsiniz. El işi göz nuru diye nitelendiren iğne oyası çok emek gerektiren bir iştir. Özellikle vitrin ve salon takımları yapılışında hanımlar daha çok uğraşmaktadır. Bundan dolayı da emek daha fazladır. Satışını yapan hanımlar en fazla fiyatı bu ürünlere vermektedir. Çünkü uğraşması ve modelleri ortaya çıkarmak için gerçekten çok ama çok emek harcanmaktadır.

İğne Oyası Dantel Modelleri

Dantellerde kullanılan iğne oyaları aşağıdaki resim arşivinde paylaşılmıştır.

İğne Oyası Dantel Modelleri

İğne Oyası Dantel Takımları

 

“En Güzel Yeni İğne Oyaları 2018” için bir yorum

Bir cevap yazın