Eskimeyen iğne oyası yapılışı

Eskimeyen İğne Oyalarından Bir Oya Modeli

Bazı iğne oyaları hiç eskimez, bu modellerde onlardan biri. Sürekli karşınıza çıkan çok şık ve her zaman kullanılabilir bir model.

Bazı oyalar varki hiç eskimez. Her zaman birilerinin yazmalarında görürsünüz. Belkide yüzyıllardır bizlere babaannelerimizden, onlarada babaannelerinden kalmıştır. Kolay bir örnek olduğu için de günümüze kadar gelerek yazma kenarlarında süs olmayı başaran bir model. Görünüm olarak biraz limon çekirdeği oyasını yansıtsada onunla alakası yok. Bu oya pırpırlar ve çiçeklerle yapılan bir iğne oyasıdır. Günümüze kadar gelmeyi başaran bu iğne oyasını öğrenmek ister misiniz? Hadi o zaman aşağıdaki açıklamayı okuyun ve sonra videoyu izleyin.

Eskimeyen iğne oyası modeli

Arasına sekiz tane zürafa yapılıyor, siz istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Biz zürafa atlanıp ikinci zürafadan yuva oluşturulur. Videoda izleyenler görecekler, yaprağın çok arkaya kaymaması için bir tane düğüm atıldıktan sonra pırpır yapılıyor. Pırpırı yaptıktan sonra içine batıp bir tane düğüm atılarak tekrar aşağı iniliyor. Tekrar yukarı çıkıp yaprağı beş tane düğümden oluşturulacak. Yaprağı tamamladıktan sonra bir tane büyük pırpır yaparak sapı oluşturulacak.

Günümüze Kadar Gelen Eskimeyen İğne Oyası

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir