Süpürge örgü modeli erkek ve kız bebek yeleği yapılışı

Etekten Başlama Örgü Erkek ve Kız Bebek Yeleği

Etekten başlamalı haroşa üzerine süpürge örgü modeli olan çok güzel bir bebek yelek örneği, bu yelek hem kız bebek yeleği, hem de erkek bebek yeleği olarak örülebilir.

Süpürge motifli örgü modeli hem kız hemde erkek bebek yeleklerinde kullanılıyor. 172 ilmek atılarak başlanan örgüde süpürge motifleri yapılıyor. Örgü modeli 3.5 numara şişle etekten başlanarak örülüyor. Örgünün ön kısımları 45 arka kısımları için ise 85 ilmek atılıyor. Toplamda 172 ilmek olan bebek yeleğinin yapılışına tek parça başlanır. İlmekler ise sonrasından ayrılır. Yani ön kısım için 45 artı 45 olacak şekilde arka kısım için ise 82 ilmek ayrılacak. Örgü yapımında ters ve düz ilmekler kullanılıyor. Süpürge motifleri oluşturulduktan sonra yelek üzerinde harika duruyor.

Etekten başlama örgü kız ve erkek bebek yeleği

Gönül hanımın anlatımıyla baştan sona kadar yelek anlatımı videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu model bazı kadınlara zor gelse de bazı kadınlara çok kolay geliyor. Eğer zor geldiyse bebek yelekleri kategorisindeki diğer modellere göz atınız. Kolay bebek yelekleri yapılışı için onlarca örgü modeli bulunuyor. Bebeklere yelek öreceklere kolay gelsin.

Süpürge Örgü Modeli Erkek ve Kız Bebek Yelegi Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

“Etekten Başlama Örgü Erkek ve Kız Bebek Yeleği” için bir yorum

Bir cevap yazın