Evlat Kokusu Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Evlat Kokusu Boncuklu Tığ Oyası Modeli

Evlat kokusu adı verilen boncuklu tığ oyası. Pembe boncuklarla yapılan sıra oyası modeli yazma kenarlarında çok şık duracak.

Evlenip de çoluk çocuğa karışmayanlar evlat kokusunun ne olduğunu bilmezler. Evlat kokusu kokuların en güzelidir. Başka hiç bir kokuya benzemez. Parmak izi gibi olan evlat kokusu anne ve babaya farklı kokar. Anne ve babadan başka hiç kimse anlamaz kokuyu. Çocuğa karışmayanlar kokusunu ciğerlerinde hissetmenin vermiş olduğu mutluluğu bilmezler. Bir defa koklayınca o koku hiç bir yere kaybolmaz. Odaya ve kıyafetlere sinen koku anne ve baba için cennet kokusudur. Şimdi artık kendi yazımızın konusuna dönelim.

Evlat Kokusu Boncuklu Tığ Oyası Modeli

Züleyha hanıma ait olan boncuklu tığ oyası modeli tığla yapılıyor. Her bir oya için 6 tane pembe oya boncuğu kullanılmıştır. İki tane boncuk yan yana koyulur ve üstüne dizilir. Toplamda 6 tane olacak şekilde bir motif tamamlanır. Beyaz tülbentlerde ve yazmalarda pembe gibi renklerle yapılan oya göze hitap eder. Züleyha hanımın 20 dakikada anlattığı oya modeli herkes tarafından anlaşılır bir şekilde gösterilmiştir.

Evlat Kokusu Tığ İşi Boncuklu Oya Yapılışı

“Evlat Kokusu Boncuklu Tığ Oyası Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir