Evliliğe Giden Yollar Bayan Yelekleri Örgü Modeli

Evliliğe giden bu kutsal yol adını alan bayan yelekleri örgü modeli. Soğukların gelmesiyle örgüye başlama vakti çoktan geldi bile!

Evliliğe giden bu kutsal yolda acısıyla tatlısıyla bir süreç geçiyor. Bu süreç içerisinde taraflar hem heyecanlı hemde sıkıntılı dönemler yaşayabiliyor. Herkesin bu süreci mutlu geçirmesi dileğini diledikten sonra konumuza geçelim. Gelin yelekleri ve çeyizlik örgü yelek örmek isteyenler için harika bir model ile karşılarına çıkıyoruz.

Evliliğe giden örgü modeli bayan yelekleri için ideal olmasına rağmen diğer bir çok örgü çeşitlerindede kullanılabilir. Yelek örmek isteyenler için kolaylık olsun diye örneğin anlatımını yelek başlar gibi etek ucuna ve ön biyelerine bağlamalı lastik koyarak yaptım.

Evliliğe giden yollar örgü modeli

3 numaralı şiş ve angora ip kullanılmıştır. İlk önce öreceğiniz ip ve şişle küçük parça örün ve ördüğünüz parçanın kaç cm olduğunu ölçün. Böylece hem öreceğiniz bedene göre kaç tane motif olacağını hesaplar hemde örneği kavramış olursunuz. Ona göre sıkıntısız örgünüze başlamış olursunuz. Örneğin motifleri 10 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. 2 motif için 20 ilmek ve lastik için 12 ilmek 1 1tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 33 ilmek lazım.

Evliliğe Giden Yollar Örgü Bayan Yeleği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir