Evliliğe Giden Yollar Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

Evliliğe giden yollar adlı örgü bayan yelek modelinin anlatımıyla karşınızdayız. Havaların yavaştan soğumaya başlamasıyla birlikte gelmesiyle örgüye başlama vakti çoktan geldi bile. Bu örgüde evliliğe giden bu kutsal yolda acısıyla tatlısıyla bir süreç geçiyor. Bu süreç içerisinde taraflar hem heyecanlı hem de sıkıntılı dönemler yaşayabiliyor. Herkesin bu süreci mutlu geçirmesi dileğini diledikten sonra konumuza geçelim. Gelin yelekleri ve çeyizlik örgü yelek örmek isteyenler için harika bir örgü modeli ile karşılarına çıkıyoruz.

Örgü Modeli Adı Evliliğe Giden Yollar
Bu Örgü ile Yapılabilecekler Yelek, hırka, battaniye
Ortalama Süre Yapılacak örgünün boyutuna göre değişmekte.

Bu örgü modeli bayan yelek modelleri için ideal olmasına rağmen diğer birçok örgü çeşitlerindede kullanılabilir. Yelek örmek isteyenler için kolaylık olsun diye örgü örneğinin anlatımını yelek başlar gibi etek ucuna ve ön biyelerine bağlamalı lastik koyarak yaptım.

Evliliğe giden yollar örgü modeli

Bu örgü yelek modeli için 3 numaralı şiş ve angora ip kullanılmıştır. İlk önce öreceğiniz ip ve şişle küçük parça örün ve ördüğünüz parçanın kaç cm olduğunu ölçün. Böylece hem öreceğiniz bedene göre kaç tane motif olacağını hesaplar hemde örneği kavramış olursunuz. Ona göre sıkıntısız örgünüze başlamış olursunuz. Örneğin motifleri 10 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. 2 motif için 20 ilmek ve lastik için 12 ilmek 1 1tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 33 ilmek lazım.

Evliliğe Giden Yollar Örgü Bayan Yelek Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir