Facebook’ta Paylaşım Rekorları Kıran Boncuk Oyası Modeli

Boncuklu oya modelleri yapması kolay, görünümü şık, kendisi kullanışlı oyalardır. Internette bir çok yerde onlarca boncuk oyası modeli bulabilirsiniz. Bunlar tığ işi oyalar olabilir, iğne oyası olabilir ya da farklı şekillerde örülen oyalar olabilir. Bugün sizlerle paylaştığımız bu özel boncuk oyası ise facebook’ta paylaşım rekorları kıran, hemen hemen herkesin bir kez denediği bir oya modelidir.

Boncuklu oya yapımı için ipinizin rengine uygun boncuklar seçebilirsiniz, aynı şekilde renkli boncuklar kullanmak isterseniz daha basit renkler de tercih edebilirsiniz. Beyaz renkli iple renkli boncuklar en uyumlu olanları. Bu harika boncuk oyasına başlarken tığ battısı yapıp ipinizi sabitleyin. Sonra ilk olarak örümcek yapıp devamında trabzanlar yapabilirsiniz. Trabzanları biraz geniş yaparsanız boncukları üzerine yerleştirmek daha kolay olur hem boncuklar da daha iyi görünür. Boncukları sabitledikten sonra 4 zincir çekerek sık iğne ile kapatabilirsiniz.

Facebookta paylaşım rekorları kıran boncuk oyası modelini yaparken sorularınız olursa lütfen yorum olarak yazın. Oyayı bitirdikten sonra da yorumlarınızı paylaşmayı ihmal etmeyin. Bu muhteşem boncuk oyası modelinin yapılışını aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Bir cevap yazın