Kahve çatlağı örgü modeli yapılışı

Farklı kahve çatlağı örgü modeli bayan yelekleri örneği

Kahve çatlağı örgü modeli bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi, bere ve atkı, dahil sayısız birçok örgü çeşitleri için ideal bir örnek.

Kahve çatlağı örgü modeli

Kahve çatlağı örgü modeli de çok yönlü bir modeldir. Her örgüde kullanılabilir. Bu model diğer kahve çatlağı modellerine göre biraz farklı. Bu modelde ortadaki delikler daha büyük ve halkanın tam ortasında kalıyor. Ayrıca yanlarından çıkan fantazi düz ilmekler de örneğe ayrı bir güzellik katıyor.

Farklı kahve çatlağı örgü modeli yapılışı

Bu örnekte düz çıkan örnekler farklı olduğu için ayrıca bir anlatım videoda var. Örneğin motifleri6 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 3 motif için 18 ilmek, 1 tane ek ilmek, 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 21 ilmek lazım. Şişe 21 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıradan devam ediliyor. 1 kenar ilmek düz örülüyor, diğer 1 ilmek içerden girerek düz örülüyor, 1 ters, 3 düz örülüyor. Burada 3. ilmeği diğer iki ilmeğin üzerinden geçiriliyor. 1 ters, 1 ilmek içerden girerek düz, 1 ters yine 3 ilmek düz örülür. Tekrar 3. ilmek diğer 2 ilmeğin üzerinden geçiriliyor. Örgü böyle devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir